WYDARZENIA
14.11.2014
Brytyjscy turyści najbardziej lubią Kraków

Kraków uplasował się na czele rankingu prestiżowego magazynu ochrony brytyjskiego konsumenta "Which" obejmującego 45 europejskich miast najciekawszych i najbardziej przyjaznych z punktu widzenia krótkiego turystycznego wyjazdu (tzw. city breaks) - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Na drugim miejscu uplasowało się Monachium, za nim Praga, Berlin, Budapeszt, Tallin, Barcelona Wiedeń, Walencja, Sewilla. Warszawa zajęła dopiero 37. miejsce, a listę zamykają Neapol i Mediolan.

W sondażu, w którym wzięło udział 4 585 respondentów, uwzględniono miasta, do których można dolecieć z Wielkiej Brytanii w czasie nie dłuższym niż trzy godziny. Pytano m.in. o zakwaterowanie, wyżywienie, atrakcje kulturalne, łatwość poruszania się, ofertę detaliczną, nastawienie do zagranicznych turystów, stosunek cen do jakości usług.

"Krakowowi przyznano najwyższą ocenę pięciu gwiazdek zarówno w kategorii walorów kulinarnych jak i przyjaznego stosunku do obcokrajowców. W kategorii atrakcji turystycznych i zakwaterowania Kraków zdobył po cztery gwiazdki. Wśród atrakcji wymieniano pobliską kopalnię soli w Wieliczce" - czytamy w depeszy PAP.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowy Kraków - Niezależny Portal Informacyjny