WYDARZENIA
29.01.2015
Startupy mają przyszłość w Krakowie

Kraków stawia na startupy. Współpraca na linii miasto - młodzi przedsiębiorcy to temat przewodni Krakowskiego Forum "Nauka - Biznes - Mieszkańcy - Samorząd".

W ostatnich latach Kraków stał się ważnym miejscem do rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości w formie startupów - niewielkich firm, zaczynających ryzykowną, ale potencjalnie przyszłościową działalność. Przykładem mogą być krakowskie startupy - estimote czy zadane.pl, które osiągnęły spory sukces.

- Do zapewnienia startupom jak najlepszych warunków rozwoju potrzeba współpracy nas wszystkich: świata nauki i biznesu, samorządów oraz inicjatyw takich, jak Kraków Miastem Startupów, których celem jest wspieranie rozwoju i integracja środowisk startupowych w naszym mieście - mówiła podczas otwarcia spotkania Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Koterba.

Forum, które odbyło się w poniedziałek (26 stycznia), przybliżyło ideę startupów, a przede wszystkim pozwoliło zacieśnić współpracę na linii miasto-młodzi przedsiębiorcy. Przedstawiciele miasta i województwa omówili projekty mające wesprzeć rozwój startupów. Z kolei krakowscy startupowcy, w tym reprezentanci inicjatywy "Kraków Miastem Startupów" przedstawili plany na bieżący rok.

Miasto wkrótce planuje zorganizować konkurs na stronę internetową dedykowaną startupom. Witryna ma zawierać informacje pomocne dla startupowców, a jej formuła zapewni przedsiębiorcom współtworzenie projektu.

Planowany jest także otwarty konkurs grantowy dla młodych przedsiębiorców.

za UMK

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowy Kraków - Niezależny Portal Informacyjny