WYDARZENIA
23.04.2015
W Krakowie powstał nowy inkubator dla startupowców

Decyzja o powstaniu inkubatora AIP na Uniwersytecie Papieskim zapadła we wrześniu ubiegłego roku. Była to odpowiedź na rosnące zainteresowanie prowadzeniem własnej firmy wśród studentów tej uczelni. Adaptację pomieszczeń, które wcześniej służyły jako sale wykładowe, zakończono przed kilkoma tygodniami.

Świeżo otwarty inkubator przedsiębiorczości jest szóstym i zarazem największym ośrodkiem AIP w Krakowie. Zajmuje powierzchnię blisko 160 m2, na co składają się przede wszystkim dwie sale coworkingowe i sala szkoleniowa. Oprócz tego do dyspozycji krakowskich startupowców będzie uczelnianie studio nagrań.

Inkubatory AIP są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla startupów. Umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. AIP to także jedyny ekosystem w Polsce umożliwiający uzyskanie finansowania na rozwój w najprostszym modelu inwestycji - 100/15, czyli 100 000 zł za 15% udziału w startupie. Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 45 inkubatorów, od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 700 startupom, a obecnie liczy ponad 1600 startupów. Wśród nich znalazły się m.in.: PhotoBlog.pl, MISBHV, Key2Print.

za UMK

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowy Kraków - Niezależny Portal Informacyjny