WYDARZENIA
15.06.2015
Pasjonaci nowych technologii spotkali się na TEDxKraków

Ponad 1000 osób działających w obszarze innowacyjnych technologii wymieniało swoje doświadczenia podczas zakończonej konferencji TEDxKraków. Stworzyć wydarzenie, które połączy różne krakowskie środowiska i uwolni drzemiący w nich potencjał – taki cel przyświecał organizatorom spotkania w Centrum Kongresowym ICE.

TEDx, będący światowym liderem w organizowaniu spotkań będących okazją do rozpowszechniania najbardziej wartościowych idei, zawitał do Krakowa już po raz piąty. Hasło tegorocznej konferencji to „Reconnect the dots” czyli „łączenie punktów na nowo”. Symbolizuje ono potrzebę zacieśnienia współpracy środowisk pasjonatów nowoczesnych technologii i twórców start-upów  i budowania w ten sposób sieci wymiany know-how, która przyczyni się do wzrostu innowacyjności w Krakowie i okolicach. Drugim aspektem łączenia jest przybliżanie pracy młodych twórców lokalnej społeczności. W tym celu powstała tzw. Demo Alley – ogólnodostępna przestrzeń gdzie każdy zainteresowany mieszkaniec mógł bezpośrednio zetknąć się z tworzonymi w ich mieście projektami.

Uczestnicy TEDxKraków wzięli udział nie tylko w debatach, ale mogli również m.in. zagrać w warcaby z robotem, dowiedzieć się jak przy pomocy domowego komputera dokonywać naukowych odkryć, czy obejrzeć mini sonar, który dzięki ultradźwiękom namierzy różne urządzenia.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspierał wydarzenie w ramach programu „Małopolska, tu technologia staje się biznesem”. Od 2013 roku w ramach tego programu Samorząd Województwa Małopolskiego pomógł zorganizować 42 wydarzenia związane z nowymi technologiami i sektorem IT, które odwiedziło prawie 30 tys. osób.

za UMWM

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowy Kraków - Niezależny Portal Informacyjny