WYDARZENIA
21.03.2016
Wesprzyj budowę pomnika Armii Krajowej

Jak już wielokrotnie pisałem, wciąż nie wiadomo czy uda się zebrać pieniądze (około 2 milionów złotych) na budowę pomnika Armii Krajowej na krakowskim nadwiślanym bulwarze Czerwieńskim pomiędzy Wawelem a Skałką. Bez znacznej pomocy finansowej ze strony władz samorządowych i państwowych to zakrojone na wielką skalę przedsięwzięcie nie ma szans powodzenia.

Aby wspomóc realizację owego pomysłu i zachęcić Polaków na całym świecie do większej ofiarności, na stronie www.popieramak.pl ruszyła społeczna akcja budowy wirtualnego pomnika AK o nazwie „Wstęga Pamięci” nawiązującej do kształtu architektonicznego planowanego monumentu.

„Organizatorzy zorganizowali akcję w rocznicę pierwszego udanego desantu Cichociemnych w 1942 roku. <Nasz cel, chcemy zbudować największy pomnik AK, 350.000! Tyle i AK miała żołnierzy! PopieramAK.pl będzie pierwszym wirtualnym pomnikiem! Jest to unikalna, nowoczesna nowa forma upamiętnienia. Akcja towarzyszy budowie Pomnika AK <Wstęga Pamięci> w Krakowie u stóp Wawelu>” - napisała o tej akcji „Rzeczpospolita”.

Na wyżej wymienionej stronie internetowej można wybrać swój pseudonim, który potem trafi na wystawę.

Przypomnę, że w zaprojektowanym przez zespół architekta Aleksandra Smagi, który wygrał konkurs na pomnik, założeniu centrum konstrukcji stanowi monumentalna wstęga o kształcie granic II Rzeczypospolitej wyłaniająca się z ziemi i osiągająca wysokość 4, 2 metra. Na jej wewnętrznej stronie umieszczone zostaną tablice informujące o najważniejszych bohaterach i akcjach Armii Krajowej.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowy Kraków - Niezależny Portal Informacyjny