WYDARZENIA
17.03.2017
Oczyszczacze dla najmłodszych krakowian

Walcząc ze smogiem Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę kierunkową w sprawie zakupu oczyszczaczy powietrza dla samorządowych żłobków i przedszkoli - poinformował portal www.krknews.pl

Na początek wyasygnowana zostanie na ten cel kwota 150 tysięcy złotych, która wystarczy na zakup około 100 oczyszczaczy skutecznie usuwających pyły z pomieszczeń o powierzchni około 50 metrów kwadratowych.

„Początkowo trafią do żłobków. Dzieci spędzają tam kilka godzin dziennie, warto więc zadbać, by oddychały czystym powietrzem” - czytamy w portalu.

Dyskusja na posiedzeniu RMK była gorąca. Padło nawet - nie wiadomo dlaczego - określenie tego pomysłu jako „obrzydliwy”.

Ponieważ uchwała ma charakter kierunkowy, ostateczną decyzję podejmie prezydent profesor Jacek Majchrowski. Jest on przychylny temu projektowi przygotowanemu przez jego klub „Przyjazny Kraków”.

„Radni zapowiadają, że to dopiero początek, a docelowo oczyszczacze mają trafić także do szkół podstawowych” - napisano na stronie www.krknews.pl.

Specjaliści zwracają uwagę, że zainstalowane w tych urządzeniach filtry likwidują także bakterie, których pełno jest zwłaszcza w żłobkach.

Oczyszczacz powietrza zafundowała sobie już Szkoła Podstawowa nr 155 na osiedlu 2. Pułku Lotniczego.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowy Kraków - Niezależny Portal Informacyjny