WYDARZENIA
10.06.2017
Co dalej z siedzibą krakowskiej Poczty Głównej?

Radio Kraków zastanawia się, kto zostanie właścicielem jednego z najbardziej charakterystycznych budynków w centrum Krakowa (500 metrów od Rynku Głównego) i co z nim zrobi.

Chodzi o zabytkową kamienicę na rogu ulic Wielopole i Westerplatte, w której mieści się od niemal 120 lat Poczta Główna.

Aktualni właściciele czyli Orange i Poczta Polska sugerują, że mógłby tam powstać hotel lub apartamenty, albo biura.

"Według krakowian najważniejsze, że Poczta Główna pozostanie na swoim miejscu. Wszyscy bowiem zgodnie przyznają, że to ważny element miejskiego krajobrazu. Niemal każdego wiążą z nią jakieś wspomnienia" - czytamy na stronie internetowej RK.

- Urząd pocztowy pozostanie w budynku po zmianie jego właściciela. Nie rozważamy zmiany lokalizacji urzędu po sprzedaży - powiedział krakowskiej rozgłośni rzecznik prasowy Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski.

"Siedziba Poczty Głównej po sprzedaży miałaby mieścić się na parterze budynku. Reszta pomieszczeń zostałyby do dyspozycji nowego właściciela. Reprezentacyjny budynek został wzniesiony w 1889 roku. Dziesięć lat później powstała w nim siedziba krakowskiej poczty. Na razie żadne oferty nie wpłynęły do właścicieli obiektu" - napisano na stronie Radia Kraków.

Jerzy Bukowski

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowy Kraków - Niezależny Portal Informacyjny