WYDARZENIA
16.07.2017
Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu w Krakowie

Pod tym hasłem rozpoczęły się 18. już organizowane i współfinansowane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski letnie wakacje dla ponad 140 polskich dzieci z Białorusi, Ukrainy, Litwy, Mołdawii, Naddniestrza i Rosji. Pochodzą one z najuboższych polskich rodzin kultywujących rodzime tradycje, obyczaje i język.

Będzie to - jak zwykle - bardzo aktywny pobyt w południowej Polsce. Dzieci zwiedzą wraz z opiekunami Kraków z zamkiem królewskim na Wawelu, Kazimierzem i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, papieskie Wadowice, kopalnię soli w Wieliczce, sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zaplanowano dla nich także wycieczki do krakowskiego ogrodu zoologicznego, do parku wodnego i do kina.

- Bardzo bym chciał, żebyście poczuli się tutaj jak u siebie w domu. Na twarzach wszystkich ludzi, których spotkacie, z pewnością zobaczycie uśmiech, dlatego że cenimy trudy ponoszone przez waszych rodziców i dziadków - przywitał grupę w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa marszałek województwa Jacek Krupa.

Na spotkaniu obecny był również ksiądz biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Damian Muskus, który przypomniał, że rok temu wielu pielgrzymów z Europy Wschodniej przybyło do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży i w duchowej stolicy Polski modliło się w miejscach związanych z Janem Pawłem II..

- Jesteście tutaj, żeby dotknąć ziemi rodzinnej waszych dziadków, żeby ją poznać i pokochać, a my was gościmy, bo chcemy wam podziękować za wierność Polsce i naszej wspólnej kulturze - mówił do młodych (oba cytaty za portalem internetowym krakowskiego wydania "Gościa Niedzielnego").

Stanisław Dębicki

wstecz
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Nowy Kraków - Niezależny Portal Informacyjny